ბოლო ხუთი დღეა თბილისის საქალაქო სასამართლო განსაკუთრებით გადაიტვირთა. დილიდან საღამომდე, რამდენიმე სხდომათა დარბაზში, ხშირად პარალელურადაც, აქციებზე დაკავებულებს ასამართლებენ. გზის გადაკეტვის საქმეებს რუსთაველის გამზირზე დაკავებულთა პროცესებიც დაემატა.
ფეიერვერკისა და რესპირატორების ყიდვა გაჭირდა. პიროტექნიკის მაღაზიებს საშემოსავლო სამსახური ამოწმებს, რესპირატორების მარაგი კი უცბად ყველგან „ამოიწურა“.
„ქართული ოცნების“ წევრზე, ალი ბაბაევზე თავდასხმის ბრალდებით დაკავებულ კოალიცია „ძლიერი საქართველოს“ ლიდერს, ალეკო ელისაშვილს სამ წლამდე პატიმრობა ემუქრება.
4 დეკემბერს, დაახლოებით ერთი საათის ინტერვალით, შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა დააკავეს ოპოზიციონერი პოლიტიკოსები, გაჩხრიკეს პოლიტიკური პარტიების ოფისები და აქტივისტური ჯგუფის წარმომადგენლების ბინები.
სომეხი პოლიტოლოგი ედგარ ვარდანიანი თანაავტორია 2024 წელს გამოცემული მონოგრაფიისა „რუსული პროპაგანდის იდეოლოგიური ნარატივები და მათი გამოძახილები საქართველოსა და სომხეთში“, რომელიც ეძღვნება იმას, თუ როგორ მუშაობს რუსული პროპაგანდა კავკასიის ორ ქვეყანაში.